Небезпека появи бурульок на порківлях будинків та обмерзання водостоків - встановлення систем обігріву


Небезпека появи бурульок на порківлях будинків та обмерзання водостоків - встановлення систем обігріву 06/11/18

Зима – чарівна пора року! З яким нетерпінням ми чекаємо на перший сніг, який вкриває землю білосніжною пухнастою ковдрою! Але мало хто усвідомлює, що зима – це небезпечна пора року. Щодня ми ризикуємо життям, проходячи повз велетенські бурульки і снігові замети, які загрозливо звисають з дахів. Вони будь-якої миті можуть впасти і нанести непоправної шкоди.

 

Звідки беруться бурульки?

 

Потужні маси снігу накопичуються на дахах багатоповерхівок та інших будівлях. Сонячні промені, або тепло позбавлених теплоізоляції дахів розтоплюють цей сніг, а мороз миттєво перетворює тоненькі потоки талої води на бурульки по периметру будівель. Лід також може утворюватися і в жолобах ринв. Якщо сніг довгий час не тане, то під його масою може навіть провалитися покрівля, або ж ніби лавина у горах він може зійти з похилої поверхні даху, руйнуючи все на своєму шляху. У цьому випадку можуть постраждати перехожі, а також автомобілі, що припарковані поблизу.

 

Обережно, бурульки!

 

Велетенські бурульки та льодові карнизи, нависають над перехожими подібно до дамоклового меча. Люди часто забувають, що взимку краще не ходити під будинками, аби не наражати себе не небезпеку. Ігнорування проблеми бурульок як перехожими, так і власниками будівель, на жаль, часто призводить до фатальних наслідків. Добре, якщо летального випадку вийде уникнути, але крім того льодяні брили, що падають з дахів можуть пошкодити дороге майно. Той, хто бачив, як поряд падає бурулька, стає більш обачним.

 

Про що думали будівельники?

 

Хтось скаже: «А навіщо було будувати такі споруди, де легко утворюються бурульки?». Справа в тім, що більшість будинків з певними нахилами покрівель проектувалися 50 і більше років тому з урахуванням тогочасних кліматичних умов, які значно відрізнялися від теперішніх. У той час зими були набагато суворішими в нашій місцевості. При постійно сильному морозі бурульки не виникали. Зараз узимку спостерігаються різкі перепади температур, а такі умови є ідеальними для формування льодових брил. Звичайно, клімат змінити ми не можемо, добре, що є більш дієві та ефективні способи боротьби з бурульками.

 

Хто відповідатиме за лід?

 

У більшості населених пунктів на муніципальному рівні прийняті правила, які зобов’язують власників будівель, або осіб, які ведуть підприємницьку діяльність (орендарів магазинів, офісів та ін.), слідкувати за станом дахів узимку, аби уникнути аварійних ситуацій з бурульками. Якщо профільна інспекція при перевірці зафіксує наявність небезпечних бурульок, відповідальному загрожує значний штраф. Дехто думає, що можна один раз викликати промислових альпіністів, які приберуть сніг та лід, але це помилка. Льодяні брили утворюються постійно впродовж холодної пори роки, тому це дуже вигідно лише висотникам.

 

Чи вистачить на всіх висотників?

 

Бригада промислових альпіністів, звичайно, може звільнити дах від снігу, і карнизи від бурульок. Але що робити, коли вдарив мороз після значного потепління, і всі будинки покриті льодовими брилами? Тут будуть безсилими навіть вправні висотники разом з МНС. А під загрозою опиняється життя людей, які спокійно ходять вулицями, а також дороге майно: автомобілі, рекламі щити, вивіски, кондиціонери та інше. Крім того, існує ризик падіння недосвідчених робітників при виконанні подібних завдань, за що відповідати доведеться замовнику. Сторонні люди часто не зацікавленні у збереженні покрівлі, тому можуть її ненавмисно, але безжально понівечити лопатами, льодорубами чи іншими інструментами.

 

Куди подіти сніг та лід?

 

Обслуговування покрівель та ринв висотниками додатково має ряд недоліків:

 • необхідно обмежувати прохід пішоходів по тротуарах під будівлею, на якій проводяться роботи, за допомогою обмежувальних стрічок, щитів, або іншим способом;
 • великі об’єми снігу та люду, зняті з дахів, потрібно кудись складувати, або вчасно організовувати вивіз, що додатково потребує коштів;
 • послуги з надання висотних робіт, особливо взимку, коли вкрай необхідно позбутися бурульок, досить дорого коштують. Якщо врахувати, що це потрібно робити не один раз за зиму, то значні витрати замовникам гарантовано.

 

Кабельні системи проти снігу та бурульок

 

Найкращим способом для позбавлення даху від снігу і попередження намерзання льоду є завчасна установка термоелементів, які підігрівають покрівлю чи ринви, не допускають утворення снігового покриву, тим самим запобігаючи утворенню бурульок.

 

Нагрівальні системи також допоможуть продовжити термін експлуатації покрівлі та збережуть будівлю від дочасного руйнування. У той час, коли в ринві накопичується лід, він своєю масою здатен пошкодити систему водовідведення з даху. Тала вода почне затікати у всі щілини. Це може сприяти швидкому руйнуванню стін під дією водної ерозії.

 

Переваги нагрівальних кабелів та систем обігріву

 

Зручність використання кабельних систем важко не визнавати. Крім того цей спосіб боротьби з намерзанням льоду по периметру будівель має ряд додаткових переваг:

 • Легкий монтаж. Під час установки систем нема необхідності порушувати конструкцію будівель та їх покрівель. Спеціальне кріплення не потребує свердлення отворів.
 • Універсальність. Кабель можна прокладати по всьому периметру даху, або у найбільш сніжних місцях.
 • Міцність. Поверхня нагрівальних кабелів стійка до ультрафіолетового випромінювання. Тому немає потреби демонтувати систему на літній час.
 • Економність. Дякуючи можливості регулювати потужність нагріву, суттєво заощаджується електроенергія. Крім того, використання системи кабельного підігріву допомагає уникнути щорічного ремонту покрівлі, який коштує дорого.

 

Як розмістити нагрівальні кабелі?

 

Розміщення кабельної системи підігріву головним чином залежить від архітектурних особливостей будівлі. За необхідності кабелі можна прокласти вибірково:

 • по всьому даху з ринвами;
 • тільки по ринвах;
 • по карнизах та інших небезпечних ділянках.

 

Це також залежить від типу даху та його стану. Покрівля з гарною теплоізоляцією залишається холодною. Бурульки будуть утворюватися виключно під дією сонячних променів. В цьому випадку достатньо буде прокласти кабель лише по ринві. Якщо термоізоляція слабка, дах узимку прогрівається, сніг увесь час тане і бурульки можуть виникати навіть під час сильних морозів. Тут потрібно монтувати кабелі з підвищеною потужністю по всьому периметру даху.

 

Системи сніготанення проти ожеледиці на тротуарах і сходах

 

Якщо є бажання, елементами термосистеми можна обладнати ганок, сходи і навіть частину тротуару. Це захистить Вас та інших пішоходів від травм під час ожеледиці, значно полегшить працю двірника по очищенню пішохідних доріжок від снігу та льоду. Також позитивним моментом буде захист асфальтового покриття чи тротуарної плитки від механічних та ерозійних пошкоджень.

 

З чого складається система захисту від обледеніння?

 

Система проти утворення льоду по периметру будівель та на інших поверхнях створена справжніми професіоналами, продумана до дрібниць, та включає в себе:

 • Нагрівальний кабель. Він може були саморегульованим, потужність якого залежатиме від температури навколишнього середовища (для холодних дахів), і резистивний (лінійний) з постійною потужністю (для теплих дахів).
 • Елементи кріплення, які не пошкоджують покрівлі та ринви. Кабель може монтуватися на спеціальній пластині, щоб не було прямого контакту з поверхнею будівлі.
 • Датчики фіксують температуру повітря та кількість вологи. Дякуючи цьому система може вмикатися автоматично.
 • Щит управління з силовим - автоматичним обладнанням для включення/вимикання системи сніготанення.

 

Включати підігрів даху, водостоків або інших поверхонь можна при виникненні такої необхідності легким перемиканням тумблера (ручний режим). Це може зробити сторож, черговий по будівлі. Якщо негода застала вночі або на вихідні (святкові) дні за відсутності інших працівників організації необхідно встановлювати автоматичний режим спрацьовування системи. Залежно від інтенсивності снігопаду або обмерзання можна регулювати затримку роботи термоелементів.

 

Особливості встановлення антикригової системи

 

Для монтажу системи танення снігу використовують пластикові та металеві кріплення, спеціальні гачки для підвішування кабелю у водостічній трубі, монтажну стрічку для прокладання нагрівальних елементів на покрівлі та у ринвах. У жодному разі не допускається пошкодження цілісності даху при встановленні нагрівальної системи!

 

Щоб система могла регулюватися в автоматичному режимі, необхідно її обладнати спеціальними датчиками вологості та температури. Автоматику можна налаштувати відповідно до особливостей клімату Вашого регіону, висоту будівлі, розташування відносно сторін горизонту. Автоматичне перемикання здатне значно зменшити витрати електроенергії, тому що нагрівальні елементи почнуть працювати за температури не вище +5°С, і тільки в тому випадку, коли у ринві є вода.

 

Встановлювати антикригову систему краще за все завчасно, у теплу пору року, аби уникнути ажіотажу та встигнути зробити первинну діагностику. Відразу після монтажу фахівці обов’язково мають перевірити, як працюють датчики та інше обладнання. У подальшому тестування проводиться щорічно восени з метою виявлення несправностей та їх оперативного усунення.

 

П’ять причин замовити антикригову систему у нас

 

Якщо ви прийняли розумне рішення – обладнати свій будинок чи офіс антильодовою системою, дуже важливо обрати компанію, яка якісно та на совість виконає всі роботи. Радимо надати перевагу фірмі, яка виконує комплексні роботи: створення проектної документації, отримання дозволів на встановлення термосистеми, професійний монтаж та подальше обслуговування. Зверніть увагу на досвід діяльності на ринку даних послуг, і не лінуйтеся вивчати відгуки попередніх замовників.

 

Наша компанія ТОВ «РЕМ-ГРУП СЕРВІС» буде ідеальним вибором, дякуючи ряду суттєвих переваг:

 1. Широкий перелік послуг, який включає в себе проектування, монтаж та технічне обслуговування усіх видів нагрівальних протильодових систем. Щорічно восени, перед початком експлуатації системи, фахівці проводять ретельний огляд всіх вузлів щоб попередити можливі неполадки та запобігти збоям у роботі.
 2. Якісні матеріали – це запорука безперебійної роботи вашої протильодової системи впродовж багатьох років. Використовуємо кабелі та електротехнічне обладнання виключно найкращих зарубіжних та вітчизняних виробників.
 3. Індивідуальний підхід здійснюємо, враховуючи всі побажання замовників. Можемо встановити систему будь-якої складності та розміру.
 4. Найкращі ціни в даному сегменті ринку приємно здивують навіть найвимогливішого клієнта. Гнучка система знижок дозволяє нам співпрацювати як з великими компаніями, так і з приватними особами.
 5. Гарантія якості – це наша головна перевага. Від правильної роботи антильодової системи залежить здоров’я та життя людей! Ми завжди впевнені в бездоганності виконаних робіт, тому сміливо надаємо гарантію 3 роки на монтажні роботи кабельних систем.

 

В нашій компанії працюють виключно висококласні фахівці. Абсолютно всі співробітники від інженерного складу до монтажників, не дивлячись на досвід, щорічно проходять тестування на знання правил електротехнічної безпеки. Враховуючи те, що працювати доводиться переважно на висоті, персонал має навички промислового альпінізму та допуск до висотних робіт.

 

Відповідальне ставлення до роботи дозволяє нам плідно працювати з постійними клієнтами та активно залучати нових замовників.

 

Антикригова система – найкраще рішення для турботливих господарів!

 

Довговічність, надійність та безпечність нагрівального обладнання – незаперечні плюси на користь вирішення такої серйозної та багатофакторної проблеми, як ожеледиця і утворення бурульок. Якщо ви турботливий господар, який не любить неприємні ситуації, обов’язково встановіть обігрівальну систему на будівлю. Цим ви збережете життя і здоров’я людей, своє і чуже майно, заощадите кошти, а також подбаєте про власний спокій, який не купити ні за які гроші!