Зима – чарівна пора року! З яким нетерпінням ми чекаємо на перший сніг, який вкриває землю білосніжною пухнастою ковдрою! Але мало хто усвідомлює, що зима – це небезпечна пора року. Щодня ми ризикуємо життям, проходячи повз велетенські бурульки і снігові замети, які загрозливо звисають з дахів. Вони будь-якої миті можуть впасти і нанести непоправної шкоди.
Потужні маси снігу накопичуються на дахах багатоповерхівок та інших будівлях. Сонячні промені, або тепло позбавлених теплоізоляції дахів розтоплюють цей сніг, а мороз миттєво перетворює тоненькі потоки талої води на бурульки по периметру будівель. Лід також може утворюватися і в жолобах ринв. Якщо сніг довгий час не тане, то під його масою може навіть провалитися покрівля, або ж ніби лавина у горах він може зійти з похилої поверхні даху, руйнуючи все на своєму шляху. У цьому випадку можуть постраждати перехожі, а також автомобілі, що припарковані поблизу.
Велетенські бурульки та льодові карнизи, нависають над перехожими подібно до дамоклового меча. Люди часто забувають, що взимку краще не ходити під будинками, аби не наражати себе не небезпеку. Ігнорування проблеми бурульок як перехожими, так і власниками будівель, на жаль, часто призводить до фатальних наслідків. Добре, якщо летального випадку вийде уникнути, але крім того льодяні брили, що падають з дахів можуть пошкодити дороге майно. Той, хто бачив, як поряд падає бурулька, стає більш обачним.
Хтось скаже: «А навіщо було будувати такі споруди, де легко утворюються бурульки?». Справа в тім, що більшість будинків з певними нахилами покрівель проектувалися 50 і більше років тому з урахуванням тогочасних кліматичних умов, які значно відрізнялися від теперішніх. У той час зими були набагато суворішими в нашій місцевості. При постійно сильному морозі бурульки не виникали. Зараз узимку спостерігаються різкі перепади температур, а такі умови є ідеальними для формування льодових брил. Звичайно, клімат змінити ми не можемо, добре, що є більш дієві та ефективні способи боротьби з бурульками.
У більшості населених пунктів на муніципальному рівні прийняті правила, які зобов’язують власників будівель, або осіб, які ведуть підприємницьку діяльність (орендарів магазинів, офісів та ін.), слідкувати за станом дахів узимку, аби уникнути аварійних ситуацій з бурульками. Якщо профільна інспекція при перевірці зафіксує наявність небезпечних бурульок, відповідальному загрожує значний штраф. Дехто думає, що можна один раз викликати промислових альпіністів, які приберуть сніг та лід, але це помилка. Льодяні брили утворюються постійно впродовж холодної пори роки, тому це дуже вигідно лише висотникам.
Бригада промислових альпіністів, звичайно, може звільнити дах від снігу, і карнизи від бурульок. Але що робити, коли вдарив мороз після значного потепління, і всі будинки покриті льодовими брилами? Тут будуть безсилими навіть вправні висотники разом з МНС. А під загрозою опиняється життя людей, які спокійно ходять вулицями, а також дороге майно: автомобілі, рекламі щити, вивіски, кондиціонери та інше. Крім того, існує ризик падіння недосвідчених робітників при виконанні подібних завдань, за що відповідати доведеться замовнику. Сторонні люди часто не зацікавленні у збереженні покрівлі, тому можуть її ненавмисно, але безжально понівечити лопатами, льодорубами чи іншими інструментами.
Найкращим способом для позбавлення даху від снігу і попередження намерзання льоду є завчасна установка термоелементів, які підігрівають покрівлю чи ринви, не допускають утворення снігового покриву, тим самим запобігаючи утворенню бурульок.
Нагрівальні системи також допоможуть продовжити термін експлуатації покрівлі та збережуть будівлю від дочасного руйнування. У той час, коли в ринві накопичується лід, він своєю масою здатен пошкодити систему водовідведення з даху. Тала вода почне затікати у всі щілини. Це може сприяти швидкому руйнуванню стін під дією водної ерозії.
Це також залежить від типу даху та його стану. Покрівля з гарною теплоізоляцією залишається холодною. Бурульки будуть утворюватися виключно під дією сонячних променів. В цьому випадку достатньо буде прокласти кабель лише по ринві. Якщо термоізоляція слабка, дах узимку прогрівається, сніг увесь час тане і бурульки можуть виникати навіть під час сильних морозів. Тут потрібно монтувати кабелі з підвищеною потужністю по всьому периметру даху.
Якщо є бажання, елементами термосистеми можна обладнати ганок, сходи і навіть частину тротуару. Це захистить Вас та інших пішоходів від травм під час ожеледиці, значно полегшить працю двірника по очищенню пішохідних доріжок від снігу та льоду. Також позитивним моментом буде захист асфальтового покриття чи тротуарної плитки від механічних та ерозійних пошкоджень.
Включати підігрів даху, водостоків або інших поверхонь можна при виникненні такої необхідності легким перемиканням тумблера (ручний режим). Це може зробити сторож, черговий по будівлі. Якщо негода застала вночі або на вихідні (святкові) дні за відсутності інших працівників організації необхідно встановлювати автоматичний режим спрацьовування системи. Залежно від інтенсивності снігопаду або обмерзання можна регулювати затримку роботи термоелементів.
Для монтажу системи танення снігу використовують пластикові та металеві кріплення, спеціальні гачки для підвішування кабелю у водостічній трубі, монтажну стрічку для прокладання нагрівальних елементів на покрівлі та у ринвах. У жодному разі не допускається пошкодження цілісності даху при встановленні нагрівальної системи!
Щоб система могла регулюватися в автоматичному режимі, необхідно її обладнати спеціальними датчиками вологості та температури. Автоматику можна налаштувати відповідно до особливостей клімату Вашого регіону, висоту будівлі, розташування відносно сторін горизонту. Автоматичне перемикання здатне значно зменшити витрати електроенергії, тому що нагрівальні елементи почнуть працювати за температури не вище +5°С, і тільки в тому випадку, коли у ринві є вода.
Встановлювати антикригову систему краще за все завчасно, у теплу пору року, аби уникнути ажіотажу та встигнути зробити первинну діагностику. Відразу після монтажу фахівці обов’язково мають перевірити, як працюють датчики та інше обладнання. У подальшому тестування проводиться щорічно восени з метою виявлення несправностей та їх оперативного усунення.
Якщо ви прийняли розумне рішення – обладнати свій будинок чи офіс антильодовою системою, дуже важливо обрати компанію, яка якісно та на совість виконає всі роботи. Радимо надати перевагу фірмі, яка виконує комплексні роботи: створення проектної документації, отримання дозволів на встановлення термосистеми, професійний монтаж та подальше обслуговування. Зверніть увагу на досвід діяльності на ринку даних послуг, і не лінуйтеся вивчати відгуки попередніх замовників.
В нашій компанії працюють виключно висококласні фахівці. Абсолютно всі співробітники від інженерного складу до монтажників, не дивлячись на досвід, щорічно проходять тестування на знання правил електротехнічної безпеки. Враховуючи те, що працювати доводиться переважно на висоті, персонал має навички промислового альпінізму та допуск до висотних робіт.
Відповідальне ставлення до роботи дозволяє нам плідно працювати з постійними клієнтами та активно залучати нових замовників.
Довговічність, надійність та безпечність нагрівального обладнання – незаперечні плюси на користь вирішення такої серйозної та багатофакторної проблеми, як ожеледиця і утворення бурульок. Якщо ви турботливий господар, який не любить неприємні ситуації, обов’язково встановіть обігрівальну систему на будівлю. Цим ви збережете життя і здоров’я людей, своє і чуже майно, заощадите кошти, а також подбаєте про власний спокій, який не купити ні за які гроші!