Необхідність встановлення систем сніготанення водостоків та елементів покрівлі


Необхідність встановлення систем сніготанення водостоків та елементів покрівлі 14/12/18

Активні снігопади сприяють накопиченню важких снігових мас на поверхнях дахів житлових будинків та інших будівель, які під час відлиги (сонячної активності) - тане. При різких перепадах температури навколишнього середовища, тала вода стікаючи в ринви та водостічні труби, утворює крижані затори, тим самим забиваючи їх. Небезпека для перехожих під будинком представляють гострі і неймовірно важкі бурульки, які за зимовий сезон призводять до травматизму і навіть летальних наслідків перехожих. Нерідко страждають від брил льоду, які падають з дахів, і автомобілі, припарковані під будинками або біля під'їзду. Звичайно, можна зайнятися самоусуненням тих же бурульок або накопечення снігу, але, для цього знадобиться спеціальне спорядження або оренда спецтехніки, чимала фізична сила, час і терпіння. Також такі роботи доведеться виконувати регулярно весь зимовий період.

 

Сучасні технології на інноваційному обладнанні, завдяки технологічно продуманою процесам допомагають активно, а що найважливіше результативно, запобігати нагромадженням снігових навалів на дахах і утворенню бурульок на їхньому краю та льоду в водостічних трубах. Таке можливо завдяки обогріву окремих конструктивних елементів даху, або всієї площі покрівлі та водостічних систем спеціальною кабельною електричною системою.

 

Унікальне рішення для будинків взимку - система обігріву дахів і водостічних труб

 

Нинішні особливості клімату в нашій країні такі, що нікого не здивувати температурою вище 0/ + 5 і навіть більше взимку. Такі весняні дні серед зими змінюються пристойними морозами і, як результат, маємо ожеледь з усіма його наслідками. Днем на сонці сніг топиться - з даху активно капалє, а вже на наступний ранок покрівля прикрашена рядами потужних бурульок, а іноді крижані брили вимірюються в сотні кілограм. Можливо, такої їх масового кількості і не спостерігалося, якби водостічні труби теж не були забиті повністю льодом, в зв'язку з чим, тала вода (під впливом тепла сонця) стікає з країв даху.

 

Бувають випадки, коли сніг на даху тане і при мінусовій температурі повітря, тому що в будинку активно працює система опалення, а надлишки теплого повітря з внутрішньої сторони будівлі впливають на дах, призводячи до танення снігу. Така ситуація може виникнути і через неналежне розміщення і проектування самого укриття або утеплювача покрівлі. Це положення, через кілька років, призведе до колосального псування зовнішнього покриття даху (матеріалу) - тому що вода почне потрапляти на стики і, можливо, всередину конструкції. Виходячи з перерахованих вище умов, найоптимальнішим виходом із ситуації і швидким рішенням, буде встановити систему обігріву даху та системи водовідведення.

 

Механізм роботи системи обігріву даху та водостічних труб

 

Як показує практика, для використання обігріву даху та водостічних труб, одним з оптимальних і доступних варіантів є автоматичні кабельні системи електрообігріву. Завдяки такому типу, вся система автономно працює без механічного втручання людини, котрий просто керує контролером встановлюючи потрібні параметри спрацювання. Також така кабельна електрична система дозволяє охопити всю площу обігрівом, яка піддається обмерзання і накопичення великої маси снігового покриву.

 

Класична система складається з наступних обов'язкових елементів і деталей:

 • Міцний і якісний нагрівальний елемент (перехід з гарячого в холодний кінець кабелю з'єднується спеціальними муфтами,і на об'єкт постачається готовими секціями з необхідною довжиною і потужністю);
 • Кріпильні деталі і елементи, які надійно і міцно фіксують кабель на даху до різних видів матеріалу;
 • Силова частина - електричний кабель, який з'єднує всю змонтовану систему з електричною мережею;
 • Датчики контролю і слабкострумовий кабель, застосовується для управління системи в автоматичному режимі.

 

Така система дозволяє максимально заощадити споживання електроенергії, при цьому забезпечивши чисту та безпечну покрівлю та систему водовідведення. Також варто відзначити цілісність фасаду, водостоків та інших конструктивних елементів покрівлі і відсутність витрат на відновлювальні роботи від обмерзання даху - тому істотного впливу на загальний бюджет така система не має.

 

Особливості та типи нагрівального кабелю в системі

 

В основному, використовують два види нагрівального кабелю для систем:

 1. Лінійний (резистивний);
 2. Саморегулюючий (розумний).

 

Перший тип кабелю, резистивний, має гранично високий ступінь тепловіддачі. Такі кабелі мають різний питомий опір нагрівального елементу, секції необхідної довжини і потужності підбираються шляхом програмного розрахунку. Лінійний нагрівальний кабель використовують на поверхнях з великою довжиною і площею. Незважаючи на невисоку ціну такого кабелю, термін його експлуатації не нижче за інші гріючі кабелі. З недоліків - резистивний кабель може перегріватися в місцях перетину нагрівальних дротів, або згинання більше допустимого радіусу.

 

Другий тип - саморегулюючий кабель, вважають одним з найбільш прийнятних з точки зору фінансових витрат і алгоритму монтування. Розумний кабель має напівпровідникову внутрішню матрицю, яка в свою чергу оптимально розподіляє кількість тепловіддачі на різних ділянках кабелю в залежності від навколишнього середовища, тим самим заощаджуючи витрати на електроспоживанні. Головними перевагами такого типу кабелю є:

 1. Комплектація системи може бути різної довжини (в залежності від потужності на один метр погонний, розумний кабель обмежений максимальною довжиною).
 2. Система обігріву «не боїться» загинів, а також перегріву.
 3. Оптимальна віддача тепла на різних ділянках, враховуючи умови розміщення кабелю.
 4. Відмінний термін експлуатації в суворих умовах зимового періоду.

 

Правила монтажу і обслуговування системи антиобледеніння дахів

 

Першим і головним правилом для такого виду робіт є те, що проектування і монтаж повинні робити тільки професіонали. Є багато інформації про те, як самостійно змонтувати систему обігріву дахів і водостоків, але, такі роботи не мають гарантії на те, що система безпечна і взагалі працездатна. При неправильному монтажі гріючого кабелю, можливо ще більше завдати шкоди покрівлі та водостічній системі, або вивести з ладу нагрівальну секцію.

 

Тому наша компанія слідує чітким і точним правилам, а також інструкціям і принципам у своїй роботі:

 • Виїзд фахівця на місце майбутніх робіт для того, щоб особисто оглянути об'єкт і вирахувати його особливості;
 • Точний розрахунок всіх матеріалів для роботи на об'єкті: довжина і тип кабелю, кріпильні деталі та інші елементи;
 • Складання точного і поетапного проекту проведення робіт фахівцями;
 • Безпосередні роботи з монтажу системи;
 • Підключення системи до силового ланцюга і механізму управління;
 • Пусконалагоджувальні роботи та передача системи обігріву в експлуатацію замовнику;
 • Технічне і профілактичне обслуговування системи кабельного обігріву.

 

Системи кабельного електрообігріву дахів і водостічних труб може встановлюватися на будь-якому покритті даху, в тому числі на рівних та похилих поверхнях, під будь-яким кутом нахилу.

 

Спеціального догляду система не вимагає, крім профілактичного огляду основних вузлів системи фахівцем, перед початком зимового періоду. Власнику просто потрібно регулювати весь процес через пристрій контролю, яке встановлюється всередині приміщення. А в разі його несправності, що буває вкрай рідко, викликати майстра для усунення поломки.

 

Компанія ТОВ «РЕМ-ГРУП СЕРВІС» - це організація з великим практичним досвідом, інноваційними методами роботи та технологіями нового покоління. Завдяки згуртованій команді фахівців, кожне замовлення проходить етапи точного розрахунку з максимально вигідним для замовника варіантом монтування системи, не на шкоду якості і працездатності.

 

Кожна система отримує гарантійний термін обслуговування після установки, а також має всі сертифіковані документи, які підтверджують виняткову якість усіх елементів. Виходячи з цього, заводський брак або будь-яка інша несправність, автоматично виключаються, тому що майстри особисто перевіряють всі деталі перед установкою.

 

Наші співробітники готові відповісти на будь-яке питання по експлуатації і роботі системи, а також надати обов'язкову детальну консультацію. Кожен замовник, замовляючи у нас обладнання, комплектуючі системи і роботи (установка системи обігріву під ключ), отримує якість в матеріалах і роботі, яке перевірено роками праці фахівців і вдячними відгуками клієнтів. Для нас не існує нездійсненних завдань або складних об'єктів, тому що ТОВ «РЕМ-ГРУП СЕРВІС» завжди працює на позитивний результат.