У зимовий період нерідко можна стати свідком надзвичайної ситуації, коли з дахів будинків, або водостічних труб зриваються великі брили криги і снігу.
Такі випадки особливо часто спостерігаються в період відлиги, коли при різкому коливанні температури навколишнього середовища, шматки льоду що утворилися, з покрівлі падають на дах, лобове скло або капот автомобіля, припаркованого біля будинку - завдаючи матеріальних збитків власникам. Нерідкі випадки в зимовий період і підвищеного травматизму людей, які постраждали від обвалу бурульок.
В кінці 90 в Україні набувають популярності електричні кабельні системи сніготаненя, які монтуються на конструктивних елементах покрівлі будівель і системах водовідведення, для того, щоб забезпечити вільне стікання талої води на всьому шляху його відводу з даху, а також захисту водостоків і окремих ділянок покрівлі від намерзання льоду і снігу. Електричні системи антиобледеніння забезпечують плюсову температуру водостоків і окремих ділянок покрівлі при мінусовій температурі зовнішнього повітря.
Більш того, в 2014 році Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затвердило національний стандарт по влаштуванню електричних кабельних систем на покриттях будівель і споруд, і в їх водостоках.
Таким чином, встановлення системи обігріву водостоків вирішує проблему намерзання льоду, усуваючи причини утворення та обвалу криги і забезпечується безпека як людей, так і цілісність матеріального майна.
1. Штучні причини:
Такі причини штучного характеру впливають на танення шару снігу за рахунок виділення тепла через покрівлю. Тала вода замерзає, як тільки стікає у водостік, і блокує подальший вихід талої води.
2. Природні причини:
Отже, і штучні і природні причини ефекту намерзання пояснюються різницею температур між основною частиною покрівлі та водостоків. На покрівлі шар снігу тане, а доходячи до водостоку, де відсутній ефект «паразитного» нагрівання, де температура труби нижче нуля, вся ця тала вода починає намерзати утворюючи затор.
Окрім появи небезпечних бурульок, і блокування системи водовідведення, полій значно підвищує інтенсивність експлуатації будівлі, прискорюючи знос зовнішнього покриття даху і водостічної системи (збільшує умовно, штучно вік покрівлі).
Отже, відсутність системи підігріву відсотків і поверхонь будівлі призводить до абсолютно непотрібних матеріальних витрат на ремонт покрівлі поза планом і витрат на відновлення фасадів будівель, підвищення небезпеки псування припаркованих автомобілів, або ж просто, під час пішої прогулянки травматизму людей - після тактильного знайомства з агресивною бурулькою.
Розібравши причини намерзання льоду і виникнення бурульок на даху і водостоках можна зробити висновок, що варіант рішення такої проблеми тільки один - забезпечити штучний підігрів водостоків для того, щоб компенсувати «паразитний» нагрів і тепловіддачу на площині покрівлі. У такому випадку вся тала вода буде вільно стікати по системі водовідведення.
Основним і безпечним інструментом для вирішення проблеми намерзання льоду на покрівлі - є автоматичні (антикригові) електричні кабельні системи (далі АЕКС). При розрахунку системи обігріву, фахівець визначає місце розташування нагрівальних кабелів в індивідуальному порядку, для кожного випадку окремо. Адже не може бути абсолютно універсальної формули встановлення АЕКС для всіх типів будівель, їх конструкції і місця локації, що також впливає на рівень тепловіддачі.
Проектант розраховує місце установки нагрівальних кабелів в залежності від типу даху:
1. Холодний дах - орієнтована температура танення снігу до -5 С.
2. Теплий дах - орієнтована температура танення снігу до -10 С.
3. Гарячий дах - орієнтована температура танення снігу нижче -10 С.
Також, для розрахунку системи обігріву необхідно надати основні дані покрівлі: довжини і матеріал водостоків, наявність розжолобків, крапельників і водостічних воронок, а також довжини водостічних труб. Маючи ці відомості, проектувальник розраховує систему підігріву водостоків за індивідуальним проектом.
Залежно від умов, при яких відбувається танення снігу на покрівлі, розраховується відповідна система підігріву АЕКС, яка ефективно виконує свою функцію.
Така система складається з п'яти елементів:
1. Нагрівальний кабель. Саме кабель відповідає за підігрів водостоків і забезпечення шляхів для проходу талої води (танення льоду) в останніх. Від якості виконання нагрівального елементу, залежить ефективність і надійність роботи системи обігріву покрівлі.
2. Контролер. Пристрій, який керує АЕКС (є два види термостатів: управління по температурному режиму навколишнього середовища і більш економний варіант, управління при наявності осадів і відповідної температури повітря навколишнього середовища).
3. Датчики.
Для систем обігріву водостоків розрізняють два типи датчиків:
а) температурний датчик;
б) датчик осадів.
Контролер отримує сигнали від встановлених датчиків, і відповідно заданої програми в автоматичному режимі активує систему обігріву (фактично, приймає на основі цих даних рішення - включати чи не включати систему). Термостат можна запрограмувати відповідно до регіону де функціонує система та вимог типу покрівлі. До речі, саме така функція дозволяє контролювати витрати на споживання електроенергії і реалізовувати принцип економії. В сучасній Україні це абсолютно доречний функціональний аксесуар. Зчитуючи показники датчиків контролю термостат (контролер) автоматично вибирає режим, в якому необхідна робота системи обігріву водостоків.
4. Силова частина системи обігріву:
а) Розподільні коробки. Тут відбувається комутація нагрівальних кабелів, і кабелів живлення, які пролягають від щита управління. Встановлювати розподільні коробки і кабельні гермовводи необхідно з відповідним ІР захистом (рекомендований клас захисту ІР65) що забезпечує абсолютну герметичність комутації, і їх можна монтувати на конструктивних елементах даху.
б) Захисна автоматика. Силовий і захисний блок системи обігріву покрівлі - необхідна міра електробезпеки, яка забезпечує автоматичне вимкнення живлення в разі виникнення аварійного режиму на ділянці обігріву (наприклад, механічне пошкодження нагрівального кабелю). Інтегровані в систему диференціальні автомати (реле) дозволяє уберегтися від ураження струмом. Не слід забувати, що АЕСК досить потужна система, яка працює при суворих умовах, але завдяки професійному монтажу системи обігріву, виконання всіх норм, правил та рекомендацій в період експлуатації, небезпечних явищ і ситуацій не відбувається.
Таким чином, системи обігріву покрівлі та водостоків вирішує проблему намерзання льоду, усуваючи причини утворення та обвалу криги і забезпечується безпека як людей, так і цілісність матеріального майна.
Встановити актикригову автоматичну електричну кабельну систему дуже просто. Досить одного, простого подзвонити або залишити заявку в компанію «РЕМ-ГРУП СЕРВІС». Це команда досвідчених фахівців у сфері розрахунку, монтажу та обслуговування систем обігріву покрівель для приватної або колективної власності. Фахівці компанії на дадуть відповіді на ваші питання, зорієнтують по сумі витрат, і нададуть повну інформацію про особливості роботи електро-технічних продуктів, як навчитися економити на якості обладнання та послуг.
Тому, що ми надаємо повний спектр послуг - виконуючи весь комплекс робіт і Ми працюємо тільки з якісним обладнанням та комплектуючими систем електрообігріву, крім цього, ми маємо багаторічний досвід роботи в цій сфері:
ЧИТАТИ ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО СИСТЕМИ АНТИОБЛЕДЕНІННЯ - СНІГОТАНЕННЯ ПОКРІВЛІ І ВОДОСТОКІВ......
Вибираючи нас, Ви отримуєте надійного партнера і помічника.
Зауважимо, що система обігріву дахів і водостоків - це не розкіш. Система антиобледеніння - це внесок в свою безпеку і довговічність майна.
«Бурульки, автоматично стають знаряддям помсти природи за безвідповідальність людини під час будівництва, коли, нехтуючи правилами і стандартами безпеки не встановлюються на дахах і водостоках спеціальні системи обігріву».