Обігрів водостічних воронок на терасах і пласких дахах


Обігрів водостічних воронок на терасах і пласких дахах 14/02/18

Особливості обігріву ринв і воронок

 

Основна проблема, яка виникає з плоскими дахами в зимовий період - це обмерзання водостічних воронок, що можуть промерзати до 1,5 метра вглиб. Як правило, цей лід тане в останню чергу, після того як зі снігу на даху утворився товстий шар води, що неодмінно призводить до протікання покрівлі, адже через мікро щілини вода потрапляє на нижні поверхи. В результаті це погано впливає на конструкцію будівлі і несе серйозні матеріальні збитки. Наступне похолодання і нове утворення льоду призводять до того, що наявні дефекти посилюються і можуть викликати розрив труб водостічної системи. У весняний період стають все більш ймовірними підтоплення всередині будівлі. Внаслідок цього відбуваються порушення гідроізоляційного килима, вода потрапляє на плити і балки, провокуючи їх корозію.

 

Саме тому, плоскі покрівлі вимагають особливої уваги і догляду в зимовий період.

 

У чому полягає особливість системи обігріву для плоскої покрівлі?

 

Щоб дренажна система плоскої покрівлі нормально функціонувала, потрібно забезпечити повноцінну роботу стоків води незалежно від сезону. При мінімальному нахилі даху, навантаження на її перекриття є максимальним, особливо в зимовий період при рясних опадах, тому нагрів ділянок покрівлі що забезпечує топлення снігу з безперешкодним відтоком талої води допомагає продовжити її експлуатаційний термін. Особливо це актуально для дахів, з невеликим кутом нахилу, покрівель-терас, покритих м'яким покрівельним матеріалом або тротуарною плиткою і т.д ...

 

Можливі два варіанти обігріву плоскої покрівлі:

  • за допомогою саморегулюючого кабелю;
  • із застосуванням резистивних нагрівальних елементів.

 

Кожен з цих видів обігріву мають свої переваги і недоліки, тому вибирати ту чи іншу систему потрібно з врахуванням особливостей даху. Найкращий варіант - скористатися послугами фахівців.

 

Основна відмінність резистивного і саморегульованого кабелю полягає в принципі здійснення регулювання, а також в будові самого нагрівального елементу.

 

Особливості саморегулюючого кабелю

 

Принцип роботи заснований на двох мідних провідниках, між якими розташована струмопровідна матриця, що є нагрівальним елементом. Головна його відмінність полягає в тому, що матриця, як тепловий резистор, сама регулює кількість випромінюваного тепла. Низька температура повітря провокує низький опір матриці, через що збільшується сила струму, відповідно кількість тепла, що виділяється збільшується. До того ж, особливість матриці полягає ще й в тому, що вона самостійно регулює температуру на різних ділянках проводу. При переплетенні такий кабель не перегорає, в місці перетину зменшується тепловиділення. І ще один важливий плюс саморегулюючого кабелю - автоматичний контроль управління в системах, які складаються з саморегулюючих елементів встановлювати не обов’язково.

 

Особливості резистивного кабелю

 

У цьому дроті відбувається прямий нагрів провідників. Головний плюс такого виду нагрівального кабелю - низька вартість. Серед недоліків варто відзначити рекомендації щодо обмеження в довжині дроту, потребу у встановленні додаткового дроту живлення та монтаж системи автоматичного регулювання температури, яка складається з ряду датчиків і комутаційних ключів. Оскільки без системи автоматичного регулювання включення, резистивний кабель буде працювати на повну потужність, тому датчики контролю забезпечать ощадливу роботу обігріву даху.

 

Особливість роботи системи обігріву плоскої покрівлі

 

Система обігріву плоскої покрівлі дуже нагадує всім відому «теплу підлогу», тільки з тією особливістю, що тут використовується дещо потужніше обладнання. Схема системи обігріву покрівлі із використанням резистивного кабелю буде включати в себе блок управління, який може мати такі модифікації:

  • автоматичний режим керування;
  • ручний комутаційний пристрій.

 

Також, на даху повинні бути встановлені датчики температури зовнішнього середовища і наявності осадів. Завдяки чому система буде вмикати і вимикати нагрівальний кабель тільки тоді, коли це буде обумовлено погодними умовами. Також, завдяки автоматичному контролю, людське втручання в роботу системи стає мінімальним.

 

Працівники РЕМ-ГРУП СЕРВІС монтують системи електрообігріву плоскої покрівлі по всій площі даху з розрахунковим кроком (для зняття навантаження снігу на дах), а також по всіх трубах водостоку і уздовж жолобів. У більшості випадків, для нагріву плоскої покрівлі використовують дроти з підвищеною потужністю, щоб випромінюваної енергії (тепла) вистачило для прогріву (топлення) на ділянках маси снігу.

 

Також, додаткового посилення вимагають воронки і вихідні частини труб, тому в трубах встановлюється по дві лінії дроту. Потужність кожного становить 20-40 Вт на погонний метр в залежності від діаметра труби. Нагрівальний кабель укладають навколо воронки в радіусі 1 метра. Нагрівальна поверхня може мати як круглу, так і прямокутну форму.

 

У розжолобках кабель потрібно укладати як вгору, так і вниз. Укладання кабелю починають або на відстані 1 метра від початку схилу покрівлі, або, як у більшості випадків, довжина монтажу проводу становить 2/3 довжини розжолобка. А щоб на карнизі не утворювалося обледеніння, по її периметру «змійкою» або уздовж, в дві - чотири нитки укладають нагрівальний провід. Варто зауважити, що якщо покрівля жорстка, то крок «змійки» відповідає рельєфному малюнку покрівельного матеріалу. Крок укладання кабелю буде залежати від типу покрівлі а також розрахункової потужності системи обігріву. Висота кроку не повинна бути занадто великою, щоб уникнути обледеніння в так званих зонах холоду (рекомендується 35-40 см).
 

Залежно від особливостей капельників, нагрівальний кабель може монтуватися в 1-4 лінії.

 

Система сніготанення на покрівлі це:

  • мінімальний ризик протікання покрівлі;
  • захист покрівлі від руйнівного впливу атмосферних явищ;
  • швидкий і надійний монтаж систем обігріву;
  • зменшення витрат на залучення спеціальної техніки та спорядження для очищення покрівлі.

 

Звертаючись в ТОВ "РЕМ-ГРУП СЕРВІС", Ви отримаєте якісне обслуговування за доступною ціною