Система внутрішнього блискавкозахисту Пристрої Захисту від Імпульсних Перенапруг


Система внутрішнього блискавкозахисту Пристрої Захисту від Імпульсних Перенапруг 01/01/19

ПЗІП - Пристроїв Захисту від Імпульсної Перенапруги

 

Внутрішній блискавкозахист - це виконання необхідних норм захисту із застосуванням ПЗІП.

 

Встановлюється система ПЗІП для захисту електромережі, електричного та електронного устаткування, від імпульсної перенапруги, струмових наведень, часткових електромагнітних наведень. В основному такі короткочасні стрибки перенапруги спостерігаються в період грозової активності.

 

Система внутрішнього блискавкозахисту розділяється на три рівні захисту:

 

  1. Силових електричних ліній;
  2. Мережевих ліній;
  3. Електричного обладнання.

 

Перший рівень захисту застосовують до силових кабелів, розподільчої електричної мережі будинку. Для забезпечення першого рівня захисту рекомендується встановлювати комбінований розрядник на вводі електроживлення в будинок.

 

Другий рівень захисту застосовують до мережевих ліній, слабкострумових кабелів та коаксіального кабелю. Для забезпечення другого типу захисту встановлюється комбінований пристрій, який об'єднує в собі іскровий розрядник та обмежувач перенапруг. Розміщується такий пристрій (в розтин коаксіального кабелю) біля антени (має для цього необхідні роз'єми), або в розподільчому щиті.

 

Третій рівень захисту застосовують для електричного, та електронного обладнання яке підключане до електричної або слабострумової мережі. Для забезпечення третього рівня захисту встановлюється комбінований адаптер через який підключається обладнання.

 

 

Імпульсна перенапруга може потрапити до електронного та електричного обладнання в двох випадках:

 

  • Внаслідок прямого влучання блискавки в об'єкт;
  • Внаслідок влучання блискавки поряд з об'єктом.

 

В залежності від випадку потрапляння блискавки, розрізняється ступінь небезпеки струму перенапруги. Найнебезпечнішою вважається перенапруга, яка з'являється від прямого влучання блискавки в об'єкт. При прямому влучанні блискавки в не захищенний об'єкт, короткочасний імпульсний струм розряду, потрапляє по лініях електромереж, лініях телекомунікацій, через коаксіальний кабель та систему заземлення. Наслідки такої перенапруги - це зламане електронне та електричне обладнання, яке ввімкнене в мережу.

 

Раніше система ПЗІП використовувалася в закладах (лабораторіях, медичних установах) де функціонує чутлива до перепаді перенапруги апаратура. В сучасності внутрішній блискавкозахист це - виконання в комплексі вимог (IEC 62305:2006, NEQ) ДСТУ Б В.2.5-38:2008, із застосуванням пристроїв та приладів які забезпечують захист електричного та електронного обладнання від перенапруги на будь-якому об'єкті.

 

Захист третього ступіню від навідних струмів, короткочасних імпульсних струмів встановлюється безпосередньо біля особливо чутливого обладнання.

 

Також варто відзначити що, від якісного прокладання кабельних і мережевих трас, залежить зменшення струмових наведень та знижується рівень електромагнітних наведень.

 

При обґрунтуванні встановлення внутрішньої системи блискавкозахисту, повинні враховуватися такі фактори як:

 

  • вартість електричного обладнання;
  • наслідки збоїв в їх роботі;
  • втрата даних та інформації з такого обладнання.

 

Для замовлення розрахунку системи або послуги встановлення, Ви можете зв'язатись з нами зручним для Вас способом.