Блискавкозахисту

Сервісне обслуговування систем блискавкозахисту і пристроїв заземлення

Системи зовнішнього блискавкозахисту будівель і споруд встановлюються, для запобігання руйнівного впливу ураження блискавки. Технічно правильно встановлені системи забезпечують швидке та безперешкодне відведення розряду блискавки в землю, при цьому зберігаючи об'єкт від пожеж та руйнувань

Діагностика

Для забезпечення справності та надійності роботи систем захисту від блискавки, необхідно щорічно проводити діагностику і технічне обслуговування всіх пристроїв блискавкозахисту. Позачергові огляди проводяться після стихійних лих (ураганний вітер, землетрус, повінь, надзвичайна активність гроз).

Періодичному контролю з розкриттям (обов'язковою є перевірка систем, які відносяться до 1 - 2 рівня блискавкозахисту) один раз у шість років, піддаються штучні пристрої заземлення, на виявлення корозії і визначення їх ступеню руйнування.

В разі виявлення пристроїв блискавкозахисту уражених корозією (пошкодження призводить до зменшення площі поперечного перерізу, що впливає на розтікання струму в землі) більше від допустимої норми згідно ДСТУ, у такому випадку заземлювачі слід замінити новими.

Обслуговування

Під час проведення діагностики систем, необхідно перевірити:
  • Цілісність і надійність блискавкоприймачів;
  • Цілісність і надійність струмовідводів;
  • Всі зовнішні елементи і пристрої на наявність корозії (у випадку виявлення пошкодження - визначити їх ступінь руйнування);
  • Надійність електричних з'єднань між струмопровідними частинами всіх пристроїв блискавкозахисту;
  • Провести виміри опору заземлювачів блискавкозахисту.

У разі виявлення дефектів або інших несправностей при проведені діагностики систем, складається дефектний акт.

На основі дефектного акту проводяться профілактично - ремонтні роботи по відновленню цілісності і працездатності системи.

Для замовлення розрахунку системи або послуги, Ви можете зв'язатись з нами зручним для Вас способом