Електрообігріву

Сервісне обслуговування систем електрообігріву

Системи кабельного обігріву широко застосовується для вирішення багатьох завдань по підтриманню чи підвищенню температури. Це може бути як і система опалення, сніготанення чи антиобледеніння в побуті, так і системи підтримки чи розігріву продукту в промисловості.

Основними системи електрообігріву в сучасному світі є:

 • Антиобледеніння - застосовуються в зимовий період, для захисту водостічної системи і конструктивних елементів покрівлі від обмерзання;
 • Сніготанення - застосовуються для запобігання утворенню льоду на поверхні пішохідних зон, сходів (вхід в магазин, будинок, офіс, підвал); в'їзд в паркінг чи гараж; тераси майданчиків (дитячих, спортивних);
 • Обігрів трубопроводу (підтримання технологічної температури в ємності) - забезпечують безперервний технологічний процес для зберігання, або транспортування необхідного продукту (рідин);
 • Електрообігрів приміщень - застосовуються для комфортного підігріву підлоги, або альтернативного типу опалення приміщень.

Діагностика

Діагностування систем електрообігріву рекомендується проводити завчасно, перед піковими експлуатаційними навантаженнями. Якщо електрообігрів відноситься до сезонних систем (сніготанення, антизледеніння), в такому випадку діагностику слід проводити восени (в період пуску системи) і весною (система вводиться в режим очікування).

В разі виявлення дефектів, або інших несправностей системи, необхідно провести профілактично - ремонтні роботи по відновленню працездатності системи. Своєчасно проведена діагностика систем електрообігріву позначиться на якості та довговічності роботи, в період виконання поставлених задач.

Обслуговування

В загальному, системи електрообігріву складаються з наступних функціональних частин: нагрівальної, силової та вузлів керування. В період експлуатації, або в пікові навантаження кожна з частин системи потребує обов'язкового технічного обслуговування, яке не завжди виконується. Також варто відзначити що, неякісно підібране, або встановлене обладнання та помилки в розрахунках проектування, призводять до виходу з ладу системи в період пікової експлуатації. Такі фактори призводять до серйозних аварійних ситуацій, які не тільки завдають збитки у вигляді матеріальної шкоди, але й загрожують здоров'ю і життю людей.

Найпоширеніші випадки аварійності роботи системи:

Спрацьовує захисне обладнання:

 • Вийшла з ладу нагрівальна секція, пошкоджений силовий кабель або сталася розгерметизація сполучних коробок. В системах кабельного електообігріву необхідно обов'язково встановлювати диференційний автомат захисту (УЗО), згідно з правилами електробезпеки з експлуатації електрообладнання (ПУЕ).

Неправильно змонтований кабель або недостатня його кількість - система ввімкнена, але не виконує свою функцію. В такому випадку необхідно звернути увагу:

 • Причиною може бути недостатня потужність кабелю (не вірно розрахована нагрівальна секція), який не може впоратися з поставленим завданням;
 • Також потрібно дослідити якість змонтованого нагрівального кабелю, та правельність його монтажу.

Пошкодження нагрівального кабелю зазвичай виникає при:

 • проведенні ремонтних робіт на покрівлі;
 • реконструкції водостічної системи;
 • здійсненні супутніх робіт на ділянках обігріву трубопроводу або ємності;
 • проведенні робіт по реконструкції приміщеня з системами тепла підлога.

Слід зазначити що, несвоєчасне усунення пошкодження нагрівального кабелю, або порушення цілісності ізоляції призводить до обо'язкової заміни нагрівальної секції, так як волога, в дуже короткий час, руйнує внутрішній захисний екран. Згідно правил електробезпеки, такий елемент використовувати в системах суворо забороняється.

При проведенні діагностики систем електрообігріву, і виявленні дефектів, необхідно скласти дефектний акт, на основі якого виконати ремонтні роботи по усуненню несправностей для забезпечення надійної роботи системи.

Для замовлення розрахунку системи або послуги, Ви можете зв'язатись з нами зручним для Вас способом