Заземлення

Пристрої штучного та природного заземлення

Заземлення електричних приладів захищає здоров'я і життя людей від струмових витоків, які найчастіше відбуваються при виході з ладу обладнання, або пошкодженні зовнішньої ізоляції електричних кабелів. У разі виникнення аварійної ситуації, корпус електричного приладу опиняється під небезпечним фазним потенціалом, а при задіяні захисного заземлення, струм витоку безпечно розтікається в землю, не спричиняючи шкоди здоров'ю людини.

В залежносності від сфери призначення і застосування заземлення розділяється на:

  • Захисне заземлення;
  • Блискавкозахисне заземлення;
  • Функціональне (робоче) заземлення.

Захисне заземлення

Захисне заземлення, має застосовуватись в будь-яких електричних системах, в яких є ймовірність ураження людини струмом.

Заземлюючі пристрої таких систем, мають відповідати найвищим вимогам.

Блискавкозахисне заземлення

Блискавкозахисне заземлення застосовується в системах блискавковідводу. При влучанні блискавки в захищений об'єкт, пристрої блискавкозахисного заземлення, забезпечують безпечне розсіювання струму блискавки в землю.

Функціональне (робоче) заземлення

Робоче заземлення встановлюється на промислових об'єктах, для забезпечення належного функціонування електроустановок (генераторів, підстанцій, тощо..), та не призначається для забезпечення електробезпеки.

Відсутність заземлення, може призвести до ураження людини електричним струмом. У таких випадках витік струму стається крізь тіло людини, яка торкнулася одночасно несправного приладу і струмопровідного предмета який має природне заземлення. Це одна з основних причин поразки електричним струмом, який може виявитися смертельним для людського життя.

Найбільш безпечним варіантом вважається захистне заземлення яке працює в парі з пристроєм захисного відключення (ПЗВ, диференційний автомат). Ці два заходи безпеки чудово доповнюють один одного. При появі фазного потенціалу на корпусі зламаного електричного приладу, струм по заземлюючому провіднику стікає в землю. Захисна автоматика (ПЗВ) виявляє цей витік, навіть якщо він дуже незначний (поріг чутливості ПЗВ становить 10 мА - 30 мА і швидкість спрацьовування на відключення ланцюга 0,01 - 0,3 секунди). Спрацювавши, автоматичний захист не завдає шкоди здоров'ю людини, відключивши живлення аварійної ділянки в якій стався витік струму.

Таким чином захистна автоматика (ПЗВ) в парі з заземленням, це найбільш ефективний захід електробезпеки Вашої оселі.

Варіант встановлення заземлення в приватному будинку:

Контур захисного заземлення
Контур заземлення 7,5 метрів
Захисне заземлення будинку
Заземлення 7,5 метрів

В якості заземлюючих пристроїв використовуються:

  • Природні заземлювачі;
  • Штучні заземлювачі.

До природних заземлювачів відносяться підземні металеві труби (крім вибухонебезпечних магістралей), металеві палі, металеві конструкції та арматура залізобетонних конструкцій будівель і споруд, що знаходяться в безпосередньому контакті з землею. У приватному секторі необхідно використовувати природні заземлювачі, в якості захистного заземлення, якщо з'єднання в землі арматури фундаменту, залізобетонної конструкції, або інших металевих конструкцій вважається безперервним (арматура в залізобетонних конструкціях з'єднана зварювальним швом, або в'язанням дроту не менше ніж на 60%). У випадках, якщо металеві конструкції не відноситься до безперервних з'єднаннь, такі заземлювачі застосовувати в системі захисного заземлення категорично забороняється. При неможливості задіяти природний заземлювач, слід застосувати систему з штучних модульних заземлювачів.

При встановленні штучних пристроїв заземлення - рекомендуємо використовувати кольорові або нержавіючі метали, також можливе використання пристроїв зі сталі, на які наноситься гальванічним способом цинкове або мідне покриття.
Використовуються такі заземлювачі в системах захистного та повторного заземлення на об'єктах з метою забезпечення електробезпеки

Не рекомендується застосовувати пристрої заземлення з гальванічним покриттям при:

  • Високій концентрації мінеральних солей в грунті;
  • Підвищеній кислотності (рН) та лужності грунту;
  • В кам'янистих грунтах.

У випадку застосування штучного заземлювача з гальванічним покриттям в несприятливому середовищі, відбувається прискорений процес появи корозії, з подальшим руйнування структури зовнішнього покриття пристрою (утворення корозії впливає на швидкість розтікання струму в землі).

Для замовлення розрахунку системи або послуги, Ви можете зв'язатись з нами зручним для Вас способом